BLOG‎ > ‎

Zrychlení notebooku, počítače

přidáno: 22. 7. 2013 14:19, autor: David Hofman   [ aktualizováno 22. 7. 2013 14:56 ]
upozorneni
Notebook, nebo počítač, který využíváme k práci, nebo zábavě se časem začne zpomalovat. Jedná se o běžný jev, který lze ovlivnit různými způsoby. Hlavní příčinou jsou časté instalace software, který i po odinstalaci nechá v systému spousty záznamů, které běžný uživatel nevidí. Další příčinou může být využívání internetu. Některé WEBOVÉ STRÁNKY mohou nainstalovat do počítače nechtěný software tzv. Malware, nebo spyware. Tato "havěť" Vám může v notebooku, nebo počítači natropit spoustu nepříjemností včetně jeho zpomalení, protože tento škodlivý software většinou běží na pozadí a obvykle tak aby ho běžný uživatel neodhalil. Třetím a nejhorším faktorem jsou viry. Viry v počítači jsou různé od téměř neškodných až po viry které jsou schopny znefunkčnit celý počítač. Posledním faktorem může být morální zestárnutí počítače, kdy je třeba řešit "upgrade" jednotlivých součástek počítače, nebo výměnu celku.

Zrychlení počítače provádíme komplexní tzn. prověříme všechny faktory výše popsané a provedeme opravu. Pokud zjistíme, že výkon počítače nedostačuje požadavkům uživatele, navrhneme řešení formou "upgrade" součástek. V některých případech toto řešení není možné a také nemusí být ekonomicky výhodnější, než-li výměna počítače celého.

Předcházet, nebo alespoň zpomalit tento jev lze rozvážným používáním počítače ale také nainstalováním kvalitního ANTIVIRU, který mnohdy obsahuje i řešení pro odstranění spyware, nebo malware.