BLOG‎ > ‎

Čištění notebooku,počítače

přidáno: 22. 7. 2013 14:14, autor: David Hofman   [ aktualizováno 22. 7. 2013 14:59 ]

servis
Čištění notebook

Čištění notebooku je kritické, pro jeho spolehlivé a dlouhodobé fungování. Každý notebook se časem dostane do stavu, kdy jeho teplota začíná být natolik vysoká, že se notebook výrazně zpomalí, nebo se bude náhodně vypínat. Není dobré čekat až problém nastane ale sledovat průběžně jestli Vám "nehučí" větrák víc než je obvyklé, nebo jestli není tělo notebooku nadměrně horké. Dlouhodobé přehřívání počítačových komponent vede ke zkracování jejich životnosti, proto je nutné řešit ČIŠTĚNÍ NOTEBOOKU včas a pravidelně.

Čištění stolní počítač

Čištění stolního počítače není zdaleka tak kritické jako u notebooku ale nemělo by se podceňovat. Prach funguje úplně stejně v každém počítači, jen ve stolním problém nastane po delší době.
Více prostoru v "bedně" počítače a jinak vyráběné komponenty jsou odolnější, ovšem zdaleka ne nesmrtelné.
Někteří zkušenější uživatelé provádí ČIŠTĚNÍ POČÍTAČE svépomoci využitím klasických domácích potřeb, jako je vysavač. PC servis hofix tuto metodu nedoporučuje, protože neopatrnou manipulací můžete udělat více škody než užitku. 

Chladiče

Aktivní chladič (větrák) je třeba kontrolovat zdali se točí a pokud jakou rychlostí. Chladiče mají jako všechno životnost, kterou uvádí výrobce většinou v hodinách provozu. Pokud má chladič "odslouženo" projeví se to především na jeho výkonu ale také bývá jasným signálem zvýšená hlučnost. Je dobré chladiče sledovat a nechat vyměnit zavčasu, než se přestane točit úplně. Nejvíce problematické bývají chladiče ve zdrojích u stolních počítačů, které táhnou největší porci vzduchu ven z "bedny". Bohužel většina zdrojů nemá tepelnou pojistku a tak se může stát, že se Vám počítač doslova bude péct zevnitř, protože všechno teplo se bude kumulovat v "bedně" počítače.

Všechny úkony, které jsou běžně nazývány PROFYLAXE, provádíme běžně v Našem PC servisu a budeme rádi, když NÁS OSLOVÍTE